IVA TREĆA U SRBIJI

0

Na Međunarodnom teniskom turniru za devojčice do 14 godina, koji se igra u Beogradu, Iva Janković je osvojila treće mesto pošto je u polufinalu poražena od prvog nosioca, Ruskinje Marije Masijanskaje sa 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 6:2).
Posle gubitka prvog seta i vodstva 33. igračice Evrope od 4:2, Valjevka je osvojila šest narednih gemova i povela 2:0 u odlučujućem setu, ali nije imala dovoljno koncentracije da meč privede kraju. Protivnica se vratila u igru i izborila plasman u veliko finale.
Treba reći da je Iva u četvrtfinalu ponovo savladala prvakinju Srbije u zatvorenom Taru Mihaljević sa ubedljivih 6:2, 6:1.
Ono što je primetno u Ivinoj igri, to je potpuno napadački stil u kom gotovo ništa ne zavisi od rivalki, već isključivo od preciznosti razornih udaraca naše teniserke.
Sledeći turnir iz ciklusa Tennis Europe igra se već od ponedeljka u Čačku, na kom će Valjevo zastupati i Mihailo Nikić u muškom singlu.